+90 342 606 07 66

Sosyal Medyada Biz}

Dizel motorlar neden daha az tüketiyorlar?

Dizel motorlar neden daha az tüketiyorlar?

Uzun yolculuklarda dizel araç tercih edenlerin sayısı oldukça fazla görünüyor. Yeni nesil teknolojiye sahip araçlarda, motorun düşük devirlerde bile maksimum miktarda torkun oluşması sayesinde dizel araçlar daha az yakıt harcıyor. Litre fiyatlarına baktığımızda mazotun, benzine göre daha düşük fiyatlarda olduğunu görebilirsiniz. Otomobiller hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Yüksek basınçlı yani yeni teknolojiye sahip dizel motorlarda görev yapan elektronik kontrollü common rail sistemlerinde 2200 bar’a kadar oluşan püskürtme basıncı ve turbo sayesinde mazotun daha iyi ayrışıp yanmasını sağlanır ve bunun sonucunda da motor verimi yükselir.

Otomobiller konusunda oldukça bilgili olan ekibimizin yaptığı anket ile birlikte, oto kiralama talebinde bulunan müşterilerimizinde öncelik olarak dizel araçları tercih etmeleri, tamamen yakıt yönünden ekonomik olmasından kaynaklıdır.

Eskiden dizel motorlu bir araç 3000-3500 d/d’de 100 km/s’ye ulaşırken şimdi 1700-2000 d/d’de aynı hıza ulaşıyor ve bu sayede daha fazla performans ve ekonomi yapıyor. Benzinli motorlarda sıkıştırma oranı, benzinin ateşleme ve genleşme özelliği yüksek olduğu için, yanma anında belli sınırlar içerisinde kontrol edilmesi gerekir.

02 Şubat 2018
838 kez görüntülendi
Gaziantep Oto Kiralama      Gaziantep Oto Kiralama

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bayraktar Oto Kiralama